Projekt „Automat na filosofické divadlo“

Filosofické divadlo je projekt, který rozvíjí u středoškolských studentů schopnosti interpretace, argumentace a diskuse pomocí „interpretační improvizace“, při níž účastníci vystupují v rolích filosofů či vědců. Exponát zprostředkovává zkušenost filosofického divadla: umožňuje pouštět krátké (2-3 minuty) videozáznamy jednotlivých výstupů a dialogů. Zároveň filosofické divadlo zasazuje do kontextu problémově orientované výuky filosofie.

Exponát „Automat na filosofické divadlo“ je přístupný ve vzdělávacím centru Didaktikon v Kampusu Hybernská.

Autorem fotografie je Martin Pinkas.

Na místě jsou k dispozici (vždy v několika exemplářích ke každé otázce) vytištěné pracovní listy, lze je však také stáhnout a použít ve výuce nezávisle na návštěvě exponátu.

Další informace o projektu i dostupné učební materiály naleznete na webových stránkách Ústavu filosofie a religionistiky FF UK nebo Didaktikonu.

Řešitelé:
Matěj Král (HTF UK, FF UK)
Jakub Čapek (FF UK)
Veronika Kodetová (MFF UK)
Ondřej Kohout (DAMU)