Mgr. Matěj Král, Ph.D.

Ústav filosofie a religionistiky

Absolvent studia filosofie na FF UK. Na Ústavu filosofie a religionistiky vyučuje kurzy oborové didaktiky a oborové praxe. Kromě výuky na FF UK má dlouholetou zkušenost jako učitel základů společenských věd a souvisejících seminářů na gymnáziu. Vyučuje také úvodové kurzy filosofie na North Carolina State University European Center in Prague a HTF UK. Na HTF UK učí i oborovou didaktiku základů společenských věd. Jako oborový didaktik rovněž tvoří učebnicové a metodické materiály. Základním principem jeho kurzů didaktiky je reflektovaná praxe. Účastníci kurzu aktivně zkouší rozmanité metody, sami je reflektují na základě videozáznamu a rozebírají s vyučujícím i ostatními účastníky. Modelové hodiny jsou doplněny interaktivními semináři, na nichž jsou otevírána témata klíčová pro smysluplnou středoškolskou výuku filosofie (cíle výuky, motivace žáků, organizace vyučovací hodiny a výukového bloku, příprava pracovních listů, výuka filosofických dovedností…).

Učitelství filosofie pro střední školy